با ما همراه باشید

طب سنتی و گیاهان دارویی

چای زردچوبه ؛ 10 خاصیت شگفت انگیز چای زردچوبه

منتشر شده

در

چای زردچوبه

فواید سلامتی چای زردچوبه عبارتند از تقویت ایمنی،کمک به درمان و جلوگیری از سرطان، حمایت از سلامت قلبی و عروقی، بهبود هضم خوب، کمک به مقابله با ورم مفاصل،حمایت از سلامت ریه، کمک به مبارزه با بیماری آلزایمر و حمایت از سلامت روان می باشد.

زردچوبه گیاهی قوی است که هم در طب سنتی هندی و هم در پزشکی چینی به کار میرود.ریشه زردچوبه قسمتی از خانواده زنجبیل است و بومی منطقه جنوب شرقی آسیا است.

زردچوبه میتواند به صورت پودر و یا به صورت رنده شده به کار رود،این یک جز حیاتی از غذاهای جنوب شرقی آسیا است.حدود ۷۸ درصد رشد و عرضه زردچوبه از طریق هند است که در مصرف غذاها معمول است.

ریشه زرد رنگ خود را از کورکومین موجود در آن میگیرد.که یک آنتی اکسیدان قوی است و میتواند به شما کمک کند تا بدن خود را سالم نگه دارید. چای زردچوبه یک مکمل عالی است،اما برای بدن آسان نیست که آن را جذب کند،به همین دلیل است که شما باید مواد اولیه را به چای اضافه کنید.

تبدیل زردچوبه به چای زردچوبه

درست کردن چای زرد چوبه آن قدرها هم مشکل نیست. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که سه تا چهار فنجان آب جوش بریزید و دو قاشق چای خوری زرد چوبه را به آن اضافه کنید.

شما میتوانید از آن به صورت پودر استفاده کنید و یا هر شکلی که باشد، خوب است. بگذارید مخلوط به مدت ده دقیقه آرام بگیرد و سپس آن را به درون یک فنجان بریزید و بگذارید پنج دقیقه بماند تا خنک شود.میتوانید عسل را برای شیرین کردن چای اضافه کنید.

بعضی از مردم دوست دارند فلفل سیاه را به مخلوط اضافه کنند تا آن را تند کنند، که همچنین می تواند با جذب کورکومین کمک کند. شما همچنین می توانید شیر را به چای اضافه کنید.

اطلاعات مربوط به تغذیه چای زردچوبه

یک فنجان چای زردچوبه معادل 227 گرم  است و موارد زیر را دارا است:

  • کالری ها 24
  • سدیم 3 میلی گرم
  • کل چربی 1 گرم
  • کربوهیدرات کل 4 گرم
  • فیبر غذایی 1 گرم
  • پروتئین 1 گرم
  • کلسیم 1٪
  • ویتامین C 3٪
  • آهن 16٪

10 خاصیت شگفت انگیز چای زردچوبه برای سلامت بدن

باما در ادامه این مقاله از اکسیر نیوز همراه باشید تا با 10 خاصیت باور نکردنی و جذاب چای زردچوبه بیشتر آشنا شوید و خیلی سریع آن را به برنامه مصرفی روزانه خود اضافه کنید.

خواص چای زردچوبه

۱) افزایش ایمنی بدن

سیستم ایمنی ما نیروی امنیتی است که بدن ما برای محافظت از ما در برابر عفونت ها و ویروس هایی که میتواند باعث بیماری ها شود،است.سیستم ایمنی بدن لازم است که درست کار کند تا ما در برابر بیماری ها محافظت شویم.

چای زردچوبه میتواند آنتی اکسیدان، ضد التهاب ،ضد ویروس و ضد باکتری،سیستم ایمنی بدن ما را تقویت کند. این ترکیب سیستم ایمنی ما را در برابر سلول هایی که موجب سرطان می شوند را تنظیم میکند، که به همین دلیل به عنوان یک تعدیل کننده سیستم ایمنی شناخته می شود.

۲) کمک به درمان و پیشگیری از سرطان

سرطان یک بیماری کشنده است، اما میتواند درمان شود و گاهی اوقات حتی با مراقبت درست جلوگیری شود. با افزودن زرد چوبه به رژیم غذایی خود، میتوانید با سلول های سرطانی که در داخل بدن شما تکثیر می شوند،مبارزه کنید.

خواص ضد التهاب و آنتی اکسیدان چای زردچوبه اطمینان حاصل میکند که سلول های بدن شما با محافظت از آن ها در برابر آسیب ناشی از رادیکال های آزاد،سرطانی نمی شوند.

این رادیکال های آزاد در نتیجه واکنش های شیمیایی ضروری متعدد در بدن ظاهر می شوند و عوامل فعالی هستند که واکنش با سلول ها و مولکول های DNA درون بدن ما را نشان میدهند و باعث آسیب سلولی و التهاب می شوند.

۳) برای سلامت قلب و عروقی شما خوب است.

بیماری های قلبی در این روزها بسیار رایج شده اند.چاقی و رژیم غذایی فشرده چربی ما،مجرمان اصلی هستند که باعث این مشکلات می شوند. خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی زرد چوبه،از رگ های خونی و شریان های های بدن ما محافظت میکند.

آنها به خاطر اکسیداسیون سفت می شوند و میتوانند باعث بروز مشکلاتی در جریان خون شوند در حالی که فشار غیر ضروری روی قلب قرار میدهند. این میتواند منجر به حملات قلبی و سکته شود.شما میتوانید از چنین اتفاقی با افزودن چای زرد چوبه به زندگی و برنامه روتین روزانه خود از آن جلوگیری کنید.

۴) برای سلامتی دستگاه گوارش شما خوب است.

مهم است که یک سیستم گوارشی سالم داشته باشید تا مطمئن شوید که سیستم گوارشی شما در مسیر خود قرار دارد.زردچوبه برای سیستم گوارشی بسیار خوب است،چون سیستم گوارشی را در برابر چاقی، تپش قلب، متابولیسم چربی نامناسب و سوهاضمه محافظت میکند.

زردچوبه و چای زردچوبه هم چنین به مقابله با سندروم روده تحریک پذیر کمک میکند. مطالعات مختلف نشان داده اند که زرد چوبه میتواند به مدیریت درد ناشی از IBS کمک کند.

۵) به کاهش درد ورم مفاصل کمک میکند.

ورم مفاصل یک بیماری مزمن و التهابی است که مفاصل بدن ما را آلوده میکند.در بیشتر موارد، زانوها به شدت تحت تاثیر آن قرار میگیرند.ورم و درد ناشی از بیماری ها گاهی اوقات حتی میتواند باعث شود که به سختی راه بروید.

با این حال، افرادی که از چنین رنجی در مفاصل خود شکایت دارند میتوانند از مکمل چای استفاده کنند که زرد چوبه در آنها استفاده می شود.زردچوبه میتواند به آنها کمک کند تا از ورم مفاصل خود خلاص شوند و آنها را به زندگی عادی ببرند.

۶) برای ریه ها خوب است.

در مطالعات مختلف یافت شده است که بیماری های ریوی به مدت طولانی ناشی از التهاب هستند و شما میتوانید علائم خود را با چای زردچوبه به خاطر خواص ضد التهاب و آنتی اکسیدان آن کنترل کنید.

در یک بررسی پزشکی ۲۰۱۷ که ممکن است مدرک قطعی نداشته باشد،اما زردچوبه میتواند به مبارزه با بیماری هایی مانند بیماری های مزمن ریوی ( COPD، ریوی و فیبروز کیستی، سرطان ریه یا آسیب ) کمک کند.

۷) برای کبد خوب است.

زردچوبه میتواند از کبد شما در برابر بیماری هایی مثل آسیب کبدمحافظت کند و حتی میتواند به جلوگیری از دیگر بیماری های خطرناک کبد کمک کند. کورکومین موجود در این گیاه تولید صفرا را افزایش میدهد که مایعی است که میتواند کبد را از آسیب و دیگر مواد شیمیایی مرتبط با آن محافظت کند.

۸)کولیت اولسراتیو را در چک نگه میدارد.

کولیت اولسراتیو یک بیماری است که به علت آن زخم در انتهای پایینی دستگاه گوارش دیده می شود. این یک شرط است که میتواند در هر زمان به بهبود برسد. تحقیقات نشان داده اند که زرد چوبه میتواند به حفظ علائم ناشی از بهبود و حتی کاهش نرخ بازگشت کمک کند.

9) مبارزه با بیماری آلزایمر

ما دقیقا نمیدانیم که چگونه و چه چیزی موجب این بیماری می شود،اما تحقیقات نشان میدهد که زرد چوبه میتواند به دلیل کورکومین موجود به مبارزه با بیماری آلزایمر کمک کند.

این بیماری مانع از آسیب به سلول های مغز می شود که باعث اکسیداسیون می شوند.تحقیقات همچنیننشانمیدهدکهمیتواندمانع ازانباشتآمیلوئیدهاشودکهباعثکاهشمیزاننشانههایسیناپسیمیشود.

۱۰) برای سلامت ذهنی فوق اللعاده است.

سلامت روانی به اندازه سلامت جسمی اهمیت دارد.اگر ذهن شما در جای خوبی نیست و آرامش ندارد،نمیتوانید سالم باشید. نوشیدن چای زردچوبه میتواند به عنوان یک ضد افسردگی عمل کند و به راحتی حال شما را خوب کند.

نتیجه گیری

زردچوبه گیاهی فوق العاده ای است که قرن ها برای مبارزه با بیماری ها استفاده میشده است. این فقط به شما در حفظ تناسب اندام کمک نمیکند بلکه ذهن شما را سالم نگه میدارد.

اما چیزهایی وجود دارند که شما باید قبل از اینکه آن را بخشی از رژیم غذایی خود بکنید در نظر بگیرید چون کمی خطرات و پیچیدگی های بالقوه ای وجود دارد که باید آنها را بشناسید.ابتدا با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

برگرفته از: naturalfoodseries

ترجمه شده توسط صادق امیدی در تیم تحریریه اکسیر نیوز

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغاتاکسیر نیوز در رسانه ها

پربیننده ها