با ما همراه باشید

تغذیه و تناسب اندام

10 روش فوق العاده برای کاهش وزن بعد از بارداری

منتشر شده

در

کاهش وزن بعد از زایمان

کاهش وزن بعد از بارداری ؛ زنان باردار مشتاق خوردن غذاهای عجیب و غریب هستند.اغلب زنان باردار در طول دوران بارداری وزن خود را به دست می آورند.خانم های مشهور یا به عبارتی سلبریتی ها در طول دوره بارداری خود،بر وزن خود فشار می آوردند. برای مثال، این آمار تیتر روزنامه ها شد:

 • بیانسه در عرض چند هفته دوره بارداری خود، ۴۸ پوند وزن اضافه کرد.
 • کریستینا ۴۰ پوند وزن داشت و دو سایز کفش را بالا برد.
 • جنی ۷۹ پوند وزنش افزایش یافته است.

البته،ستارگان در این فکر بودند که چطور از شر این وزن اضافی دوران بارداری خلاص شوند.در واقع، یک زن پس از زایمان چطور اینچربی بچهرا در یک روش سالم در بدن زن باقی میگذارد،از بین ببرد.باما در ادامه این مقاله از اکسیر نیوز همراه باشید تا بدانید که چگونه در 10 گام وزن خود را به حد ایده التان برسانید.

کاهش وزن بعد از بارداری

1) شروع کنید در حالی که باردار هستید.

اگر هنوز باردار هستید،در حال گرفتن وزن هستید، اما این نباید به شما این امکان را بدهد که نسبت به آن احتیاط نکنید و برای صبحانه هر چه که دلتان خواست را بخورید و یک اسنک هم برای بعد از ظهر و میان وعده هم یک کیک شکلاتی را بخورید.شما بی شک علاقمند خواهید بود ت هر چه که دلتان خواست را بخورید و باید خودتان را از زمانی به زمان دیگر سرگرم کنید تا به سراغ این مواد چاق کننده نروید، اما حالا باید احتیاط بیشتری به خرج دهید.

فقط به این دلیل که باردار هستید این به آن معنا نیست که شما میتوانید یک سیب زمینی نرم باشید. یکی دو بار در روز پیاده روی کنید.این به نفع شما و کودک شما است که خون در بدن شما جریان می یابد و هوای تازه به ریه های شما وارد می شود.

2) طبیعت به کاهش وزن کمک میکند

هنگامی که نوزاد به دنیا آمد،یک ضایعه فوری وجود دارد. شیردادن از پستان همچنین به شما کمک میکند وزن خود را از دست بدهید و روزانه ۸۰۰ کالری را مصرف کنید و بعد از این که به بدن خود اجازه استراحت(حدود ۴ تا ۶ هفته ) را دادید تا بتوانید ورزش کنید،کمی تمرین میتواند راه طولانی برای کمک به کاهش وزن شما داشته باشد.

حدس بزنید چی شده است؟

مجبور نیستید به باشگاه ملحق شوید و یا وزن ها را بخرید. نوزادتان به اندازه کافی وزن دارد. کودک را روی سینه خود نگه دارید و لانگز انجام دهید.همان طور که شما راه میروید کالسکه کودک خود را هل میدهید.به پشت خود بخوابید،کودک خود را بالای سینه نگه دارید و به سمت سقف فشار دهید.

3) کاهش وزن به مقدار زیاد استراحت نیاز دارد.

اگر نوزادتان خواب است،پس باید این کار را بکنید.نیازهای یک کودک میتواند چرخه های خواب عجیب بر روی بزرگسالان اعمال کند و این میتواند متابولیسم را مختل کند و این باعث می شود که وزن دوران بارداری از دست نرود.خوابیدن هنگام خواب کودک به شما این امکان را میدهد که از کمبود طولانی مدت خواب اجتناب کنید. این کار سطح انرژی شما را بالا نگه میدارد و به دور نگه داشتن نیاز شما به شکر برای کنترل انرژی کمک میکند.

اگر به اندازه کافی خواب نداشته باشید،انرژی لازم برای حرکت خود در ساعات بیداری را نخواهید داشت، بسیار کمتر میخواهید ورزش کنید.

4) داروهای کاهش وزن طبیعی را در نظر بگیرید

بسیاری از مواد تشکیل دهنده در مکمل های از دست دادن وزن، برای زنانی که باردار یا شیرده هستند،مورد تایید قرار نمی گیرند.برخی از غذاهای کاهش وزن طبیعی را در نظر بگیرید که گرسنگی شما را از بین می برد و یا سوخت و ساز شما را به روش سالم تحت تاثیر قرار میدهد.همه اینها ممکن است با شما خوب رفتار کنند،اما کمی تلاش کنید.

 • مقداری سرکه سیب را در آب گرم به مدت دو یا سه بار در روز امتحان کنید تا چربی را کاهش دهید.
 • مصرف لیمو و عسل در آب دو بار در روز یک درمان کاهش وزن طبیعی است.
 • چای تهیه شده از برگ های آلو هندی دارای خواص سوختن چربی است دو بار در طول 24 ساعت بنوشید.
 • چای سبز ویژگی های عالی دارد که به کاهش وزن کمک میکند.آن را اغلب در طول روز بنوشید.
 • یک غذای کلم دار در روز برای کاهش وزن عالی است و فیبر بالایی خوبی دارد.

کاهش وزن بعد از زایمان

5) پیوستن به گروه مادران دیگر

این یک پیشنهاد عالی است،نه تنها برای حمایت اخلاقی و گفتگوی همدلانه با سایر مادران،خوب است، بلکه همچنین میتوانید ببینید که مادران دیگری چه کارهای را برای از دست دادن ونشان می کنند.مادری که فرزند دوم یا سوم را باردار بوده میتواند دانش زیادی را به یک فردی که اولین تجربه بارداریش است منتقل کند.

هم چنین ممکن است اگر در موقعیت خود برخی از افراد را در شرایط شما وجود داشته باشید،پیاده روی کردن با این افراد یا رفتن به تمرین ورزشی با آنها آسان تر می باشد و انگیزه شما را افزایش میدهد.

6) رابطه جنسی در این زمان ها عالی است.

هر زن سالم میداند که رابطه جنسی خوب است و بارداری تازه نباید مانع از نظر عاطفی و فیزیکی شود.شما میخواهید به اندازه کافی وزنتان را کاهش دهید،که معمولا چهار تا شش هفته طول میکشد،بنابراین هیچ ناراحتی وجود ندارد؛ اما سعی کنید هر چه زودتر به لذت رابطه جنسی خود بازگردید.

اگر شما میخواهید دوباره به حالت ایده ال و فرم بدن زیباییتان برگردید و کارکرد مثانه تان را متعادل کنید نیاز دارید که رابطه جنسی تان را در این مدت از سر بگیرید،دوری از برقراری رابطه جنسی در این مدت اشتباه بزرگی است.

7) مراقب کالری و چربی های که مصرف میکنید باشید.

شما نمیتوانید غذاهای با کالری مانند سودا و چیپس را بخورید؛و نه به رژیم های غذایی مد روز بروید که تمام گروه های غذایی را از بین می برد.در پایان دوران بارداری به خوردن کمتر عادت خواهید داشت. با این حال،برخی اوقات مادران به هنگام زایمان غذای بیشتری میدهند و شروع به خوردن غذاهای بزرگتر میکنند. یک لیوان آب پرتغال به اندازه کافی ویتامین C را برای یک روز تامین میکند،فراتر از این که شما فقط کالری لازم را اضافه میکنید.به خودتان و بدنتان این اجازه را بدهید تا بتواند کالی های و چربی های که خورده اید را هضم و ذخیره کند.

سعی کنید از خوردن های اضافه و بیش از حد جلوگیری کنید تا مشکلات مختلفی برای شما در هنگام بارداری و پس از زایمان ایجاد نشود.

8) کل فلسفه تغذیه شما

زمانی که باردار بودید،ممکن است احساس کرده باشید که میتوانید هر چیزی را بخورید و با آن کنار بیایید.بعد از تولد نوزاد باید این ذهنیت را تغییر دهیداگر رژیم غذایی شما قبل از بارداری از رژیم غذایی اصلی شما کم شود، چند قانون جدید را رعایت کنید.هر یک از این استراتژی ها به بهبود نرخ متابولیک شما کمک خواهند کرد و گرسنگی شما را کاهش خواهد داد .

 • غذا را صرف کنید؛کالری خود را به طور مساوی در حدود ساعت های روز پخش کنید.
 • صبحانه مهم ترین وعده غذای شما است.
 • ماهی،لوبیا،گوشت،منابع خوبی از پروتئین هستند و باعث کم کردن گرسنگی شما می شوند.
 • فیبر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، این به سیر نگه داشتن شما بدون افزودن کالری اضافی کمک خواهد کرد.
 • همه حبوبات،میوه ها و سبزیجات تازه و بسیاری از محصولات لبنی کم چرب را در برنامه خود داشته باشید.

9) تمرین منظم داشته باشید.

شما از قبل میدانید که برگشتن به ورزش باید یک روند تدریجی باشد،اما شما همیشه میتوانید بعد از چهار هفته تمرینات ساده ای را آغاز کنید. بعد از زایمان یک شکاف در ماهیچه های شکمی شما وجود دارد.معمولا ظرف چهار تا هشت هفته ناپدید می شود. دقت کنید که این شکاف قبل از انجام تمرینات شکمی،بسته شده باشد.

 • کج شدن به طرفین به شما کمک میکند تا چربی شکم را کاهش دهید.
 • پیلاتس و یوگا میتواند به شما کمک کند قدرت و انعطاف پذیری خود را به دست آورید.
 • تمرینات پل به سفت شدن ماهیچه های شکمی و تقویت ماهیچه های مرکزی کمک میکند.
 • یک توپ ورزشی ابزار خوبی برای تمرینات شکمی بعد از بارداری است.
 • تمرینات ورزشی مانند شنا کردن،دوچرخه سواری،دویدن،این کار باعث بالا رفتن ضربان قلب شما خواهد شد.

10) اجازه دادن به بدن خود برای گرفتن نیروی تازه

متخصصان توصیه میکنند که پس از زایمان، رژیم غذایی خود را درست کنید. گرفتن نیروی تازه در بدن به معنای فکر کردن درباره سلامتی تان است،بدن شما سعی دارد خود را تعمیر کند.اما یادتان باشد عجله نکنید، اما بیش از حد راحت نباشید.

بدن شما باید زمان کافی برای بهبود و بازیابی فرآیندهای عادی خود را داشته باشد. وزن ممکن است هر چه سریع تر سقوط نکند، اما اگر به آن پایبند باشید و دستورالعمل های بالا را دنبال کنید،در نهایت خودتان را راضی خواهید کرد و شما مجبور نیستید از طریق یک روزنامه بی ارزش به ورق زدن ادامه دهید تا ببینید که ستارگان چطور پس از بارداری وزن خود را از دست میدهند.

تهیه و تولید توسط تحریریه مجله اکسیر نیوز

تبلیغاتاکسیر نیوز در رسانه ها

پربیننده ها