با ما همراه باشید

طب سنتی و گیاهان دارویی

خواص آووکادو ؛ 15 خاصیت بی نظیر آووکادو برای سلامتی،پوست و مو!

منتشر شده

در

خواص آووکادو

مزایای سلامتی آووکادو شامل فعالیت به عنوان داوری تقویت کننده نیاز جنسی، کمک به درمان ورم مفاصل، کمک به مدیریت دیابت،بهبود سلامت پوست، افزایش جذب مواد مغذی گیاهی،حمایت از سلامت چشم و شامل اسید فولیک ضروری و کمک به ارتقای عملکرد کبد می شود.

آووکادو چیست؟

به ظاهر هیچ پایانی برای این فهرست طولانی از فواید سلامتی ناشی از این وجود ندارد که این آووکادو قادر به ارائه آن باشد و آن را به واقع یکی از بهترین میوه ها روی کره زمین تبدیل میکند.

بله، آووکادو یک میوه همه کاره است و یکی از میوه های چرب بسیار مهم است که روی کره زمین یافت می شود.از کاربرد آن در دستور العمل های متعدد،به ذائقه خامه ای و خوشمزه آن، همه میتوانند از افزایش مصرف آن بهره مند شوند.

فواید آووکادو

۱۵ فواید سلامتی موثر برایاز آووکادو

۱) آووکادو میتواند به عنوان داروی تقویت کننده غریزه جنسی عمل کند.

بله، همانطور که در بالا ذکر شد، کلمه آووکادو از مردم ازتک ها سرچشمه میگرفت و به معنای بیضه بود. دلیل پشت این کلمه چیست؟ اعتقاد بر این بود که آووکادو میوه قوی است.

با اینکه آنها به معنای واقعی کلمه هم صادق نیستند، اما به طور حتم به چیزی شبیه بودند.آووکادو غنی از چربی اشباع شده هستند که در تستوسترون مهم است. تصادفی نیست که رژیم های غذایی مدرن که به دنبال محدود کردن جذب چربی هستند،با کمترین میزان تستوسترون منطبق هستند که با آن،حرکت جنسی صورت میگیرد.به طور غیر مستقیم، آووکادو واقعا روی تقویت غریزه جنسی موثر می باشد.

۲) آووکادو میوه ای موثر در درمان ورم مفاصل است.

آرتروز مزمن و روماتیسم مفصلی، هم بیماری های ناتوان کننده است که موجب ناراحتی شدید افرادی می شود که از آنها رنج می برند. اگر چه بر روی داروهای ضد درد، میتوان درمان کوتاه مدت را از نشانه ها ارائه کرد اما آنها به سختی میتوانند به عنوان یک راه حل دائمی در نظر گرفته شوند.

یک آووکادو که همیشه خواهان آن هستند را وارد برنامه خود کنید که در آنها ترکیبی پیدا شد که میتواند به ارائه کمک از درد و التهاب شرایط مبتلا به ورم مفاصل کمک کند. اگرچه مشخص نیست که چقدر زمان برای دیدن این اثرات نیاز دارید، داشتن یک آووکادو در هر روز میتواند از تلاش های شما برای تسکین درد حمایت کند چون چربی میتواند به کاهش درد مفاصل کمک کند.

۳) به مدیریت دیابت کمک میکند.

کنترل دیابت سخت است و بسیاری از مواد غذایی حمایت شایسته ای را ارائه نمیدهند. بسیاری از مردم سعی میکنند منابع بهتری از کربوهیدرات پیدا کنند اما اغلب این منابع کافی نیستند.

اما، متوسط کربوهیدرات شما نیست چون حاوی مقدار زیادی چربی مفید هستند که برای کاهش جذب قند در جریان خون عمل میکنند. از آنجا که دیابت نوع ۲ نیز حساسیت های ضعیف انسولین را دارند،یک دوره خوب عمل برای کاهش سرعت جذب برای اجازه دادن به انسولین برای پردازش میزان کربوهیدرات بیشتر است.

۴) سلامت پوست را ارتقا دهید.

اگر فکر میکنید که از پوست خشک رنج می برید یا فکر می‌کنید که سلامتی پوست تان در خطر است، آووکادو میتواند بهترین دوست شما شود. آووکادو با چربی های نرم پوست و ویتامین C و ویتامین E پر می شوند.

ویتامین C نیز در سنتز کلاژن نقش دارد و اطمینان میدهد که پوست برای سال ها سالم و انعطاف پذیر است. چربی در آووکادو به تقویت مانع ساختاری پوست کمک میکند تا رطوبت پوست به سرعت از بین نرود.

۵) آووکادو میتواند به شما کمک کند وزن خود را کاهش دهید.

همه ما به احتمال زیاد میتوانیم کمی وزن کم کنیم، بنابراین همه چیز به ما کمک میکند تا وزن کم کنیم. وقتی به چربی میرسد، بسیاری از مردم وحشت میکنند و اطلاعات نادرستی به آنها داده می شود.

چربی لزوما باعث افزایش وزن شما نخواهد شد، اگر چه آنها کالری بیشتری در هر گرم در مقایسه با مواد پر مصرف مواد مغذی دیگر به دست می آورند.با این حال، آووکادو میتواند به کاهش اشتها و افزایش مصرف کالری در طول روز کمک کند.به علاوه، زمانی که در وعده های غذایی قرار میگیرد،احتمالا به مدت بسیار طولانی شما را سیر نگه خواهد داشت،با اضافه کرد آووکادو به میان وعده های غذایی خود می تواند انتخاب انتخاب هوشمندانه ای باشد.

۶) آووکادو غنی از فیبر می باشد.

بسیاری از مردم امروزه به اندازه کافی فیبر کافی در رژیم غذایی خود پیدا نمیکنند. اغلب این اتفاق در نتیجه خوردن بسیاری از غذاهای فرآوری شده رخ میدهد و به اندازه کافی مواد غذایی را مصرف نمیکنند.

اگر سبزیجات را دوست ندارید، هنوز امید وجود دارد. مواد غذایی حاوی فیبر ضروری هستند،که در دو نوع قابل حل و غیرقابل حل هستند. فیبر قابل حل نقش مهمی در حمایت از شکم ما بازی میکند، در حالی که فیبر غیر قابل حل به حمایت از نظم غذایی کمک میکند. هر دوی آنها نقش های مهمی برای ما بازی میکنند، بنابراین مهم است که هر دوی شما هر دو را دریافت کنید.

۷) میتواند میزان بالایی کلسترولرا کاهش دهد.

اگرچه خوردن یک رژیم غذایی ضعیف با چربی با کیفیت پایین ترکیب می شود و قند روشی سریع برای رشد بیماری های قلبی است البته نه همه،برخی از چربی ها خوب هستند. در حقیقت، چربی ها برای سلامتی خوب هستند از جمله در سلامت قلب شما و حفظ مقادیر کلسترول نقش مهم و ضروری دارند.

مصرف منظم آووکادو به بهبود جنبه خوب کلسترول شما کمک میکند،که به عنوان HDL شناخته می شود و جنبه هایی که شما میخواهید پایین نگه دارید، مانند LDL و تری گلیسیرید را کاهش دهید. اگر از هیپرلیپیدمی رنج می برید، این ایده خوبی است که چربی های سالم مثل آووکادو را مصرف کنید،در حالیکه به طور همزمان چربی های مصنوعی و کربو هیدرات ها را کاهش دهید تا حداکثر سود را ببرید.

۸) تقویت جذب مواد مغذی گیاهی

اگر چه میوه ها و سبزیجات در مواد غذایی بسیار غنی هستند، آیا میدانستید که آنها میتوانند خرابکاری هم کنند؟ بله، در واقع آنها در مکانیزم خرابکاری، به شکل فیبر ساخته شده اند.

اگر چه فیبر بخش مهمی از رژیم غذایی شما است، اما وقتی جذب موارد متعدد مواد فوتو شیمیایی یافت شده در غذاهای گیاهی اختلال ایجاد میکند، میتواند مشکل ساز شود. بهترین راه برای مقابله با این موضوع چیست؟

چاق و چله شدن. با انجام این کار، چربی به عنوان یک مولکول حامل عمل میکند و به انتقال مواد مغذی محلول در چربی که در غیر این صورت به هدر میروند کمک میکند. این امر، سناریوی معمول فقر مواد مغذی را توضیح میدهد که در افرادی رخ میدهد که جذب چربی را محدود میکنند و یا در درجه اول رژیم های غذایی گیاهی میگیرند.

۹) مناسب برای بهبود مشکلات چشم

آووکادو جذب مواد مغذی را که برای سلامتی چشم که بسیار مهم هستند را افزایش می دهد، اما همچنین از نظر ضد اکسیدان های مورد علاقه، لووتیان و زاکسنتین غنی هستند.این ضد اکسیدان ها نشان دهنده توانایی کاهش آب مروارید، کاهش سرعت دژنراسیون عضلات و اعصاب چشم و بهبود دید در شب است. این مساله زمانی که مسن تر شود،مهم تر می شود.

۱۰) آووکادو حاوی  اسیدفولیک است.

اسید فولیک برای تکثیر DNA در تمام انسان ها مهم است، اما در طول دوران بارداری حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. توصیه می شود که همه زنان یک مکمل با اسید فولیک را افزایش دهند،اما آووکادو یک منبع عالی است.اسید فولیک باعث جلوگیری از انحطاط در رحم می شود،مانند یک بیماری به نام اسپینا بیفیدا در زنان.

۱۱) کمک به عملکرد سالم کبد

کبد یکی از مهمترین اعضای بدن شماست.حتی اگر این خودخواهانه باشد، این بدان معنا نیست که شما می توانید آن را برای اعطا استفاده کنید. بهترین راه برای حمایت از کبد،کار سخت شما این است که به آن کمک کنید تا به بهترین شکل عمل کند.

آووکادو می تواند به کاهش علائم بیماری کبد چرب کمک کند که باعث افزایش کلسترول و تری گلیسیرید خون نیز می شود. علاوه بر این، آووکادو می تواند سنتز قوی ترین آنتی اکسیدان گلوتاتیون بدن را تقویت کند تا شما را از رادیکال های آزاد محافظت کند.

۱۲) آووکادو میتواند از مشکلات معده جلوگیری کند.

آووکادو حاوی فلاونوئیدها است که با افزایش رشد بیش از حد باکتری و قارچی در معده مقابله میکند، به طور موثر احتمال ابتلا به مشکلات معده را کاهش میدهد. در همین حال، آنها همچنین می توانند از زخم معده و مشکلات معده نیز جلوگیری کنند.

۱۳) آووکادو به درمان سریع زخم ها کمک میکند.

آووکادو میتوانند به تسریع التیام زخم های ناشی از فعالیت سیستم ایمنی بدن کمک کنند.تضمین اینکه التیام به موقع رخ دهد به بهبود کلی با کاهش زمان بهبود کمک میکند.

۱۴) آووکادو میتواند وضعیت خوب را ارتقا دهد.

آووکادو بار دیگر به چگالی اسید فولیک که آووکادو میتواند با اثرات ترکیب هموسیستئین مقابله کند. تهی کردن تولید کننده دوپامین و سروتونین، انتقال دهنده های عصبی که احساس رفاه را ترویج میکنند.

۱۵) آووکادو سلامت استخوان را ارتقا دهید.

بافت استخوان به مواد معدنی کلسیم، روی، منیزیم، پتاسیم و ویتامین K برای تشکیل مناسب نیاز دارد. آووکادو شامل تمام این مواد مغذی هستند، اما به خصوص ویتامین K که در بسیاری از غذاها یافت نمی شود. مصرف منظم آووکادو به همراه ورزش باعث افزایش چگالی استخوان سالم خواهد شد.

برگرفته از: naturalfoodseries

ترجمه شده توسط صادق امیدی در تیم تحریریه اکسیر نیوز

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغاتاکسیر نیوز در رسانه ها

پربیننده ها