با ما همراه باشید

تغذیه و تناسب اندام

5 سوال مهم درباره انتخاب یک رژیم غذایی خوب!

منتشر شده

در

برنامه رژیم غذایی

بهترین رژیم غذایی چیست؟

هیچ برنامه غذایی واحدی وجود ندارد که برای همه کار کند. بهترین رژیم غذایی برای شما آن است که برای دراز مدت به آن پایبند باشید.این طرح کاهش وزن است که متناسب با سبک زندگی شما است و برای شما آسان است که آن را دنبال کنید.

بنابراین چگونه میتوانید از طریق ادعاهای بازاریابی برای صدها رژیم غذایی برای یافتن یک برنامه کاهش وزن که کارساز باشد، استفاده کنید؟ با پرسیدن این پنج سوال مهم شروع کنید. این پاسخ ها برنامه رژیم غذایی که به احتمال زیاد برای شما کار خواهد کرد را آشکار میکند.باما در ادامه این مقاله از اکسیر نیوز همراه باشید.

برنامه رژیم غذایی

سوالاتی برای پیدا کردن بهترین رژیم غذایی

۱) بودجه من چیست؟

قبل از اینکه برای بهترین برنامه کاهش وزن خرید کنید، تصمیم بگیرید که آیا پول دارید و چقدر میخواهید هزینه کنید.

سپس براساس این اطلاعات،برنامه های رژیم غذایی که برای شما جذاب تر هستند را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که آیا با بودجه شما مناسب هستند یا خیر. مطمئن شوید که تمام هزینه هایی که ممکن است در آن شرکت داشته باشید را ارزیابی کنید. این شامل هزینه غذا، خدمات پشتیبانی، مواد مرجع و کلاس های ورزش می باشد. همچنین، فاکتور در مقدار زمانی که نیاز دارید در برنامه باشد تا وزن هدف خود را از دست بدهید.

به خاطر داشته باشید که هزینه برنامه رژیم غذایی لزوما پیش بینی کننده موفقیت رژیم نیست. فقط به این دلیل که وزن کم کرده اید به این معنا نیست که وزن لزوما ناپدید خواهد شد. با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان میدهد برنامه های کاهش وزن تجاری موفق تر از تلاش برای از دست دادن وزن شما هستند.

تحقیقات در ژورنال انجمن پزشکی آمریکا نشان داد که رژیم که از یک طرح تجاری ساخت یافته پیروی میکند نسبت به کسانی که از یک برنامه کمک به فردی پیروی کرده اند، کمی بیشتر وزن خود را از دست داده اند.

اما اگر پول نداشته باشید که در رژیم غذایی خود خرج کنید، نگران نباشید.برنامه های کاهش وزن آنلاین زیادی وجود دارند که ارزان یا حتی رایگان هستند. این برنامه ها، تمرینات آنلاین و خدمات هدایت مجازی عالی هستند اگر شما یک چنین کاری هستید، خودتان که ترجیح میدهید مستقل باشید.آنها به شما ابزارهایی میدهند که برای ایجاد برنامه کاهش وزن خود در خانه نیاز دارید.

۲) آیا من مسائل بهداشتی دارم که باید در نظر گرفته شود؟

تامین کننده مراقبت بهداشتی شما میتواند به شما کمک کند تعیین کنید کدام مسائل بهداشتی باید در هنگام انتخاب بهترین رژیم غذایی در نظر گرفته شود. برای مثال افراد مبتلا به دیابت، نیازهای غذایی خاصی دارند که ممکن است انواع رژیمی که میتوانند انتخاب کنند را محدود میکند.

افرادی که فشار خون بالا دارند کاندیدهای خوبی برای برنامه غذایی هستند که به محدود کردن مصرف نمک کمک میکنند. بیمارانی که مبتلا به ورم مفاصل هستند ممکن است با برنامه هایی که به اندازه ورزش تحمل وزن ندارند، راحتتر باشند.

۳) آیا برنامه من اجازه آماده سازی غذا را میدهد؟

یکی از دلایلی که بسیاری از رژیم های غذایی شکست میخورند این است که برنامه شلوغ در راه عادت های غذایی خوب به عمل می آید،با آن روبرو شوید. عبور از یک رستوران فست فود پس از ۱۰ ساعت کار دشوار است. اما اگر بدانید که یک غذای سالم در خانه منتظر است و انتخاب خوبی میتواند ساده تر باشد.

به این فکر کنید که چقدر زمان برای خرید خواربار و تهیه غذا دارید. واقعگرا باشید. اگر زندگی شما به سادگی زمان کافی برای تهیه وعده های غذایی سالم به شما نمیدهد، برنامه ای که شامل غذای آماده باشد،ممکن است یک برنامه کاهش وزن بهتر برای شما باشد. برنامه های غذایی تحویل رژیم غذایی را بررسی کنید تا در صورت تناسب با بودجه و سبک زندگی خود یاد بگیرید.

۴) آیا من حمایت اجتماعی دارم؟

یک بخش مهم از هر رژیم غذایی موفق،حمایت اجتماعی است. یک همسر حامی، یک رژیم رژیم غذایی و یا یک گروه اجتماعی میتواند به فراهم آوردن حمایت عاطفی که شما از طریق سفر رژیم غذایی خود به آن نیاز دارید ، کمک کند. شما میتوانید یاد بگیرید چطور از دوستان یا خانواده خود حمایت اجتماعی بگیرید و یا به خارج از دایره درونی خود برای یک رفیق رژیم غذایی نگاه کنید.

برخی از باشگاه های ورزشی، مراکز اجتماعی محله،گروه های ارشد شهروندان و بیمارستان ها از خدمات پشتیبانی از دست دادن وزن برخوردار هستند. یا به دنبال برنامه ای در مرکز مذهبی خود بگردید. مطالعه ای توسط دانشگاه و دپارتمان پزشکی آمریکا انجام شده ، نشان داد که افزودن یک مولفه مذهبی به برنامه های کاهش وزن برخی از زنان نتایج خود را بهبود بخشیده اند.

اگر افراد اطراف شما موجود نباشند، یک برنامه تجاری پیدا کنید که شامل یک مولفه اجتماعی باشد.برنامه هایی مانند مراقبان کاهش وزن،خدمات پشتیبانی را در مکان هایی دور از کشور تامین میکنند. وزن، مبادله دستورالعمل و جلسات گروهی فرصت های بسیار عالی برای اتصال با دیگران ایجاد میکنند که سعی میکنند وزن خود را از دست بدهند.

۵) من در گذشته چه برنامه هایی را امتحان کرده ام و چرا آنها شکست خوردند؟

تاریخچه کاهش وزن خود را ارزیابی کرده و لیستی از دلایلی که رژیم های گذشته ناموفق بوده اند را تهیه کنید.

آیا انتخاب های غذایی خیلی محدود کننده بودند؟

  • سپس یک رژیم غذایی انتخاب کنید که نکات کنترل بخش خوب را به جای محدودیت های غذایی خاص آموزش میدهد. به عنوان مثال،سیاتل به شما اجازه میدهد تا بسیاری از غذاهای مختلف را بخورید اما در بخش های کوچک تر. از سوی دیگر رژیم اتکینز مصرف بیش از حد کربوهیدرات را محدود میکند.

آیا همیشه احساس گرسنگی میکردید؟

  • سپس بهترین رژیم غذایی ممکن است کسی باشد که دریافت غذای بیشتر را مجاز میکند اما بر مصرف غذاهایی با کالری کم مانند میوه ها، سبزیجات، پروتئین کم چرب و لبنیات تاکید میکند. جنی و پنج رژیم غذایی هر دو به وعده های غذایی کامل خود تاکید میکنند. برنامه رژیم جنی نیز از استراتژی های مختلفی برای کمک به شما در خوردن غذای بیشتر در هر وعده غذایی استفاده میکند.

آیا شما انگیزه خود را از دست داده اید؟

  • سپس برنامه رژیم غذایی را انتخاب کنید که شامل پاسخگویی به یک دوست، یک گروه پشتیبانی و یا یک فرد حرفه ای برای کاهش وزن باشد. این ممکن است به شما کمک کند تا مهارت های انگیزشی را یاد بگیرید که رژیم غذایی شما را در مسیر نگه میدارد.

بهترین رژیم برای شما انتخاب کنید

در فرآیند انتخاب بهترین رژیم غذایی برای شما،سعی کنید ادعاها و تبلیغات و یا تایید افراد مشهور را نادیده بگیرید. بر روی ملاحظات فیزیکی، عاطفی و سبک زندگی خود تمرکز کنید تا برنامه ای پیدا کنید که به شما در رسیدن به هدف کاهش وزن کمک میکند.

برگرفته از: verywellfit

ترجمه شده توسط صادق امیدی در تیم تحریریه اکسیر نیوز

تبلیغاتاکسیر نیوز در رسانه ها

پربیننده ها