با ما همراه باشید

زندگی سالم

سلامت مردان ؛ 5 مشکل خطرناک در مردان جوان که باعث مرگ می شود؟!

منتشر شده

در

مرگ مردان جوان

سلامت مردان و مرگ مردان جوان ؛ روی صحبت ما با جوانان است،افراد بین 15 تا 34 ساله دوست ندارم در مورد این که چطور تمام کارهای احمقانه ما را میکشد،را به شما بگویم ولی مجبورم برای شما بگویم تا بتوانید جلوی این مشکلات را بگیرید.دلیل مرگ مردان جوان بیشتر به این دلیل است که ما مشغول گیر و کار کردن هستیم و زمانی برای سلامتی و تغذیه درست خود نمیگذاریم.

مرگ مردان جوان در مقایسه با زنان، مردان ۱.۳ برابر احتمال ابتلا به سرطان دارند،2 برابر احتمال ابتلا به بیماری کبد،و تقریبا 3 برابر ابتلا به اچ آی وی در کمین مردان است. با این حال، مردان به خصوص مردان جوان اغلب مسائل بهداشتی رایج را نادیده میگیرند که به طور نامتناسبی بر آنها اثر میگذارد.

حتی در حالی که مردان جوان معمولا در مورد ذات الریه یا پوکی استخوان مانند مردان مسن تر نگران نیستند،ما با مشکلاتی مانند سرطان پروستات،مشکلات مربوط به مواد مخدر و خودکشی مواجه می شویم. در حقیقت، امروزه بسیاری از مردان جوان در حال مرگ بیش از اندازه مصرف کنندگان مواد مخدر هستند که میزان مرگ ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ برای اولین بار در یک دهه افزایش یافت.

بنابراین ما در مورد تناسب اندام مردان نگاهی سخت به پنج دلیل بزرگ مرگ می اندازیم که به طور نامتناسبی بر مردان جوان در گروه های سنی ۱۵ تا ۱۹، ۲۰ تا ۲۴، و ۲۵ تا ۳۴ بر مردان جوان تاثیر میگذارد و تلاش کردند تا به طرز شگفت آوری ساده اما با ارزشی در مورد نحوه زندگی طولانی تر و سالم تر زندگی کنند. ما با داده های مرکز کنترل بیماری ها مشورت کردیم و از دو متخصص پرسیدیم:

  • دکتر دیوید آسپی: یک روانشناس در حال تمرین در کلینیک مایو کلینیک در مینه سوتا که تجربه زیادی در کمک به جوانان برای مقابله با مسائل عصبانیت دارد؛است.
  • دکتر دیوید بی صمدی: پزشک،جراح سرطان پروستات در بیمارستان Hill و بیمارستان نورث در نیویورک، متخصص مسائل بهداشتی مردان و نویسنده مکرر پزشکی برای فاکس نیوز است.

در اینجا پنج عامل اصلی مرگ در میان جوانان و نحوه حفظ کردن آن ها را توضیح میدهیم،باما در ادامه این مقاله از اکسیر نیوز همراه باشید.

دلایل مرگ مردان

۵) بیماری های قلبی ( ۲.۸ ٪ تا ۷ ٪ )

سلامت مردان و مرگ مردان جوان ؛بیماری های قلبی به عنوان پنجمین و کشنده ترین قاتل در مردان ۱۵ ۲۴ و چهارمین قاتل اصلی مردان ۲۵ سال است. اما این بزرگترین قاتل مردان است و این به این معنی است که جوانان نیاز دارند زمینه را با تغذیه سالم، رژیم غذایی سالم، ورزش روتین و یک زندگی عاری از تنباکو پایه ریزی کنند.

  • دکتر دیوید آسپی میگوید: سیگار کشیدن عامل اصلی بروز بیماری های قلبی است.
  • دکتر صمدی میگوید: یک راه خوب برای پیشگیری از بیماری قلبی فقط تست و چکاپ مرتب است.در صورتی که شما به برخی مشوق های بیشتری برای مبارزه با بیماری های قلبی نیاز دارید،اولین نشانه بیماری قلبی و حمله قلبی در یک مرد جوان،اختلال عملکرد جنسی است. آلت تناسلی تقریبا شبیه به “دماسنج سلامتی” است.

۴) سرطان ( ۵.۴ ٪ تا ۵.۹ ٪ )

سلامت مردان و مرگ مردان جوان ؛ سرطان چهارمین قاتل اصلی در مردان ۱۵ تا ۲۴ و پنجمین قاتل اصلی در مردان ۲۵ سال است.

طبق گزارش CDC، رایج ترین نوع سرطان در بین مردان آمریکایی سرطان پوست، سرطان ریه، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات است.به ویژه در میان آمریکایی های آفریقایی تبار، که در آنها سرطان پروستات به ویژه تهاجمی است.سرطان پروستات نیز یک مشکل ویژه در میان مردان جوان است.

خبر خوب؟

این اشکال از سرطان بسیار قابل پیشگیری هستند و با تشخیص اولیه، قابل درمان هستند.

دکتر صمدی میگوید: دقت کنید که حداقل یکبار در یک سال چکاپ کنید و خود را برای توده ها یا خال های غیرعادی حداقل یکبار در ماه چک کنید.( بله، یک اسکن کننده اتوماتیک موضعی دقیقا همان چیزی است که به نظر میرسد).

دکتر صمدی میگوید: افراد دیگر میتوانند افراد مبتلا به سرطان را نجات دهند و بچه ها به طور معمول فکر میکنند که آنها تا زمانی که یک آبجو در دست و یک بازی در تلویزیون دارند، حالشان خوب است. اما این جهل است و جهل باعث مرگ ناشی از سرطان می شود.

۳) قتل ( ۱۱.۳ ٪ تا ۱۸.۳ ٪ )

متعجب هستید؟

تعجب نکنید! در حالی که حمله در بین مردان جوان یک مشکل اجتماعی چند وجهی است، اغلب محصول خشم است و خشم ناشی از دو مشکل روانی عمده است: افسردگی و اضطراب.

دکتر آسپی میگوید: مردان اغلب فکر میکنند که آنها باید مرد خشن باشند و این تصور وجود دارد که افراد سخت دچار افسردگی نمی شوند و نگران نیستند، بنابراین آنها با هر کسی در مورد احساسات خود صحبت نمیکنند و یا ن‌ها فکر میکنند که تنها باید از روی آن عبور کنند.

پس تنها احساسی که آنها فکر میکنند میتوانند از خود نشان دهند خشم است،حتی اگر احساسات اساسی تری از ترس، ناامنی، اضطراب و افسردگی وجود داشته باشد که باعث می شود جوانان احساس کنند که در یک حباب زندگی میکنند.

به همین دلیل است که برای افرادی که احساس افسردگی میکنند یا نگران هستند که کسی را پیدا کنند تا با او صحبت کنند مهم است. به یکی از دوستان نزدیک خود بگویید و یا درباره آن از پزشک خود سوال کنید.این افراد میتوانند به درمانگر یا گروه پشتیبانی مراجعه کنند و خودشان را درمان کنند.

دکتر صمدی میگوید: فراموش نکنید، از درخواست کمک نترسید،خجالت زده نشوید و تردید نکنید،این یک مشکل بزرگ است که باید درمان شود تا شاهد مشکلات بزرگتر و آمارهای متفاوت زیادی نباشیم.

۲) خودکشی ( ۱۶.۱ ٪ تا ۲۰ ٪ )

سلامت مردان و مرگ مردان جوان ؛مانند حمله،خودکشی علل ریشه ای خود را در اضطراب و افسردگی دارد که بدون کنترل ادامه می یابد. بهترین راه حل این است که به دنبال کمک باشیم قبل از اینکه مشکلات به نظر بزرگ برسند.

دکتر آسپی میگوید: پذیرش این افسردگی و اضطراب،ضعف نیست و شما تنها کسی نیستید که آن را تجربه میکنید.

برخی از علائم هشدار، با توجه به نظر دکتر آسپی، علاقه و یا لذت در انجام کارها، پرهیز از مسائل، احساس اضطراب و یا عصبانیت، تفکر فاجعه بار،درجه نگرانی بیشتر، احساس خستگی، اختلال خواب و تمرکز بیشتر است.

اگر آن صداها آشنا هستند و شما حداقل دو هفته آنها را تجربه کرده اید، پس تعهد خود را برای گفتن به پزشک یا دوستی که به آنها اعتماد دارید، انجام دهید.اگر این چیزی است که باید انجام دهید، به مربی شخصی خود بگویید. به خاطر داشته باشید چیزی نیست که از آن شرمنده باشید و حتما با کسی صحبت کنید که به شما کمک میکند.

اگر فکر میکنید که افکار خودکشی دارید یا فکر می‌کنید کسی که می شناسید میتواند با آنها مبارزه کند، نام آن را برای پیشگیری از خودکشی احتمالی با یک پزشک درمیان بذارید تا او را احیا کند.

۱) آسیب های غیر عمدی ( ۳۷.۸ ٪ تا ۴۲.۵ ٪ )

دکتر صمدی میگوید: این گروه وسیع که شامل تصادفات جاده ای، تصادفات خشن و مصرف غیر عمدی مواد مخدر است.به یک عامل خط پایه اشاره دارد: مردان در معرض خطر هستند و وقتی ما بدون فکر واکنش نشان میدهیم، این امر ما را در خطر چیزهایی مانند خشم جاده ای و رفتار خطرناک قرار میدهد .”

دکتر آسپی میگوید: یک چیزی که مردم انجام میدهند، احتمالا مردان بیش از زنان برای مقابله با استرس، افسردگی، یا اضطراب با استفاده بیش از حد الکل یا مواد مخدر مصرف میکنند تا از شر مشکلات که به ذهن آنها فشار می آورد دور بماند و این باعث مشکلات متعدد و آسیب ای غیر عمدی می شود.

برگرفته از: mensjournal

ترجمه شده توسط صادق امیدی در تیم تحریریه اکسیر نیوز

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغاتاکسیر نیوز در رسانه ها

پربیننده ها