با ما همراه باشید

سلامت کودک

7 راه درمان خانگی جوش نوزاد

منتشر شده

در

جوش نوزاد

درمان خانگی جوش ؛ جوش و آبسه های قرمز، چرک و ورم هستند که زیر پوست شکل میگیرند. آنها اغلب دردآور هستند و آنقدر بزرگ می شوند تا خشک شوند.جوش ها ناشی از باکتری های هستند که کیسه های ترشحی مو را آلوده میکنند و سپس آنها را آتش میزنند. آنها میتوانند به اندازه یک توپ بیسبال بزرگ شوند و ناحیه اطراف پوست نیز میتواند قرمز و دردناک باشد.

شما نباید به جوش ها دست بزنید و یا یک جوش را فشار دهید. اگر به درستی تخلیه نشود،ممکن است مناطق اطراف را آلوده کرده و یا عفونت را عمیق تر وارد پوست کرده و جوش بیاورند.

جوش ها اغلب بر روی صورت، گردن، شانه‌ها، زیر بغل و باسن ظاهر می شوند. اگر نیاز به خالی کردن دارد ، پزشک شما یک برش کوچک بر روی جوش ایجاد خواهد کرد و از گاز استریل برای جذب و حذف چرک اضافی استفاده خواهد کرد. این کار فقط باید با دقت و در یک محیط استریل انجام شود.

بسیاری از جوش ها را می توان به راحتی در خانه خود با درمان های جایگزین درمان کنید،باما در ادامه این مقاله از اکسیر نیوز همراه باشید.

درمان جوش نوزاد

درمان های خانگی برای از بین بردن جوش

۱) گرما را اعمال کنید.

گرما به افزایش گردش در یک ناحیه کمک میکند و باعث می شود که گلبول‌های سفید خون و آنتی بادی بیشتری به منطقه وارد کنند تا با این عفونت مبارزه کنند،بنابراین استفاده از گرما برای یک جوش یکی از بهترین درمان های خانگی است که میتوانید از آن استفاده کنید. مپرس آب گرم را برای مدت ۲۰ دقیقه در یک زمان بگذارید.این سه یا چهار بار در هر روز تا زمانی که جوش از بین برود،انجام دهید.

۲) روغن درخت چای

روغن اسانس درخت چای خاصیت ضد باکتری و ضد عفونی کننده بسیار قوی دارد که میتواند به درمان عفونت باکتریایی که باعث جوش می شود کمک کند.

روغن درخت چای نباید مستقیما بر روی پوست اعمال شود چون میتواند دارای اثر سوختن باشد.پنج قطره روغن درخت چای را با یک قاشق چای خوری روغن نارگیل یا روغن زیتون مخلوط کنید.هر روز دو یا سه بار آن را به روی جوش بمالید. این کار را هر روز انجام دهید تا این که جوش کاملا از بین برود.

۳) پودر زرد چوبه

پودر زرد چوبه دارای خواص ضد التهابی است که هر دو میتوانند به التیام یک جوش کمک کرده و به سرعت از شر آن خلاص شوند.از آن به عنوان یک منبع خون طبیعی برای هزاران سال در پزشکی شرق به عنوان یک درمان عالی استفاده شده است.

شما میتوانید از پودر زرد چوبه به طور روزانه برای درمان جوش ها استفاده کنید. برای درست کردن آن، یک قاشق چای خوری از پودر زرد چوبه را در آب یا شیر بجوشانید و هر روز سه بار خنک شود. برای استفاده از آن به طور روزانه،زرد چوبه را با آب و / یا زنجبیل مخلوط کنید تا خمیر را بسازید و آن را حداقل دو بار در روز به روی جوش بمالید.

۴) نمک اپسوم

نمک اپسوم تنها استراحت نمیکند؛ فواید سلامتی متعددی دارد، از جمله توانایی درمان جوش! نمک واقعا میتواند به خشک کردن چرک کمک کند و باعث از بین رفتن جوش شود.

نمک اپسوم را در آب گرم حل کرده و کمپرس را از آب پر کنید. کمپرس را به مدت ۲۰ دقیقه در یک زمان بگذارید بماند.این کار را حداقل سه بار در روز انجام دهید تا این که جوش از بین برود.

۵) پماد آنتی بیوتیکی

باپمادآنتیبیوتیکیبیشازحدضدعفونینمیتوانید جوش را از بین ببرید،به این دلیل کهبسیاریازآنهاسریععملمیکنند و آرامشبخشهستند. ازآنجاکهبسیاریازمردملولهایازنئوسپورینرادرکابینهپزشکینگهمیدارند، ممکناستحتیبهدنبالآننباشید. همچنینممکناستعفونتراگسترش دهد،پس استفاده زیاد از این پماد اصلا توصیه نمی شود.

پماد آنتی‌ یوتیک را به حداقل دو بار در روز اعمال کنید تا زمانی که جوش از بین برود.

۶) روغن کرچک

روغن کرچک شامل ترکیبی به نام ریکینولیک اسید است که یک ضد التهاب طبیعی اما قوی است. این ترکیب با خواص ضد باکتری قدرتمند آن ترکیب و باعث می شود که آن یک درمان طبیعی بزرگ برای از بین بردن جوش باشد.

مقدار کمی روغن کرچک را به طور مستقیم به روی جوش بزنید،حداقل سه بار در روز روی جوش بمالید تا این که جوش از بین برود.

۷) روغن نعم

روغن نعم که به نام یاس هندی نیز شناخته می شود، خواص ضد میکروبی دارد که به درمان عفونت های پوستی از جمله جوش و از بین بردن سریع آن کمک میکند.

برای درمان جوش با روغن نعم به طور مستقیم سه تا چهار بار در روز روغن را به جوش بمالید. دقت کنید که قبل و بعد از مالیدن این روغن دست خود را بشویید.

چه زمانی باید به پزشک نوزاد خود مراجعه کنید؟

گاهی اوقات،درمان های خانگی کافی نخواهد بود که این درمان ها بتوانند جوش را از بین ببرد.به همین دلیل به این دلایل باید به پزشک مراجعه کنید:

  • این جوش ،با وجود درمان خانگی، بزرگ تر می شود.
  • جوش بعد از یک هفته درمان خانگی فروکش نکرده است.
  • جوش به اندازه توپ پینگ پونگ خیلی بزرگ است.
  • پوست اطراف جوش قرمز روشن است و یا رگه های قرمز دارد که از آن امتداد می یابد.
  • جوش بسیار دردناک است.
  • توده های دیگری در نزدیکی جوش وجود دارد.
  • کودک شما در طول چندین ماه چندین بار به این مساله دچار می شود.
  • در زمان مشاهده دیابت در نوزاد.

برگرفته از: healthline

ترجمه شده توسط صادق امیدی در تیم تحریریه اکسیر نیوز

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغاتاکسیر نیوز در رسانه ها

پربیننده ها