با ما همراه باشید

زیبایی

چرا داشتن رابطه جنسی میتواند شما و پوست تان را جوانتر کند؟

منتشر شده

در

مزایای رابطه جنسی

رابطه جنسی ؛ هنگامی که افراد به متخصصین پوست در مورد چهره های پر چین و چروک و یا آکنه خود مراجعه میکنند،اولین و آخرین چیزی که ما برای آنها تجویز میکنیم،رابطه جنسی است.

دکتر دیوید تایک، یک روانشناس بالینی مشاور بریتانیایی و رئیس سابق روانشناسی سالخوردگی در بیمارستان سلطنتی ادینبورگ، ما را با تحقیقاتی که ادعا می کند رابطه جنسی منظم می تواند شما را جوان تر نگاه کند،آگاه میکند. در یک مطالعه جدید، دکتر ویکس در بر داشت که مردان و زنان مسن تر با یک زندگی جنسی فعال، پنج تا هفت سال جوانتر از سن واقعی خود ظاهر شدند.

تعجب آور است که آیا دکترها هفته ها وقت گذاشته اند و این را کشف کرده اند که رابطه جنسی موثر است یا نه.باید بهتان بگویم که بله آنها براساس مطالعات دقیق خودشان این موارد را اعلام کرده اند،باما در ادامه این مقاله از اکسیر نیوز همراه باشید تا تاثیرات بیشتری از رابطه جنسی را در سنین بالا بخوانید.

رابطه جنسی

چرا میل جنسی و رفتار جنسی در بزرگسالی تغییر میکند؟

زمانی که فعالیت جنسی کاهش می یابد یا برای مردان مسن تر متوقف می شود ، دلایل مشترک عبارتند از :

  • عدم تمایل،معمولا ناشی از دارو
  • دشواری های رابطه
  • سلامت عمومی

دلایل رایج کاهش فعالیت جنسی در میان زنان مسن تر عبارتند از :

  • عدم تمایل،معمولا ناشی از دارو
  • تغییرات هورمونی ناشی از یائسگی
  • از دست دادن شریک

اگر چه علاقه شما به فعالیت جنسی ممکن است در سنین بالا هم ادامه داشته باشد،اما در سن های بالا افراد تمایل دارند رابطه کمتری داشته باشند چون آنها مسن‌تر می شوند و رابطه جنسی سختی های خودش را دارد.

برخی بیماری ها و ناتوانی ها، ممکن است شما را وادار به امتحان کردن موقعیت های مختلف برای رابطه جنسی کنند. این میتواند به برخی افراد کمک کند، در حالی که دیگران از آن لذت می برند.

چطور میتوانید یک زندگی جنسی ارضا کننده را حفظ کنید؟

استراتژی های زیر ممکن است به شما کمک کنند تا از یک زندگی جنسی ارضا کننده لذت ببرید چون شما مسن تر می شوید.

1) از لحاظ جنسی مناسب بمانید

مردانی که به صورت مکرر تحریک دارند،زمان بیشتری برای به دست آوردن و حفظ میل جنسی دارند. زنانی که مکرر آلات تناسلی و تحریک جنسی را به کار می برند،میل جنسی بهتری دارند. برای کمک به شما در تناسب جنسی ، ممکن است به شما کمک کند یا خود را شاد کنید.خود ارضایی در این سن بخشی طبیعی از زندگی جنسی سالم است.

2) کاوش خارج از محدوده

زندگی جنسی خوب بیشتر از یک رابطه است. همچنین در مورد صمیمیت و لامسه است.اینها فعالیت هایی هستند که هر کس می‌تواند از آن سود ببرد. حتی اگر شما بیمار هستید و یا دارای معلولیت های جسمی باشید،میتوانید از نزدیک بودن فیزیکی وارد عمل شوید و از نزدیکی فیزیکی بهره مند شوید.

فشار را از طریق گسترش ایده روابط جنسی افزایش دهید تا بیش از نفوذ و ارگاسم را در بر داشته باشید. کاوش خارج از محدوده اصطلاحی است که برای توصیف طیف گسترده ای از تجربیات شهوانی که شامل رابطه دخولی نمی شوند، استفاده می شود.

در مورد خوشحالی و پیوستگی است.زمان خود را در نظر بگیرید، آرام بگیرید و از تجربه لمس حسی لذت ببرید.بسیاری از مردم از به اشتراک گذاشتن تخیلات جنسی لذت می برند، خواندن داستان های جنسی، نوازشو بوسیدن میتواند جزیی از این مورد باشد.

3) ارتباط خود را بهبود بخشید.

از آنجا که بدن و احساسات شما با گذشت زمان تغییر میکنند، مهم است که افکار، ترس ها و تمایلات خود را به شریک خود منتقل کنید.افراد گاهی اوقات فرض میکنند که شریک آنها میدانند که آنها چه چیزی را در اتاق خواب دوست دارند. اما این همیشه حقیقت ندارد.

مانند بسیاری از مردم، ممکن است احساس عدم تمایل به دادن بازخورد جنسی به شریک خود داشته باشید. ممکن است خجالت زده یا نگران آسیب زدن به احساسات خود باشید.اما سعی کنید به خاطر داشته باشید که ارتباط کلید زندگی جنسی ارضا کننده است.صادق باشید و با شریک زندگی خود روراست باشید.استفاده از طنز ممکن است به از بین بردن فشار کمک کند.

چرا رابطه جنسی برای جوانتر شدن شما مناسب است؟

1) رابطه جنسی مولکول های ضد التهاب را آزاد می کند.

دکتر امی وکسلر، که یک رویکرد کل بدن را برای پوست در نظر می گیرد،برای توانایی های پوستی شفا دهنده اینگونه میگوید. دکتر وکسلر گفت: “ما دائما در معرض آسیب و ترمیم پوستمان هستیم و می خواهیم میزان مقیاس را به سمت بهبودی افزایش دهیم. ”

او توضیح داد:” وقتی رابطه جنسی دارید به حمام میروید و پوست مولکول های ضد التهابی مانند اکسيتوسين و آندورفين بتا آزاد میکند.همانطور که ما بزرگتر میشویم،اما نمیتوانیم آن را تعمیر یا درمان کنیم.به همین دلیل داشتن رابطه جنسی می تواند ساعت ها و روزها را به عقب برگرداند.”

۲) داشتن رابطه جنسی باعث می شود پوست شما بدرخشد.

امی لوین، مربی جنسی و بنیانگذار موسسه لوین میگیود داشتن رابطه جنسی باعث تقویت سیستم ایمنی ما می شود و مانع از رکود در بدن می شود.

این به درخشندگی پوست ما کمک میکند و با نمایان شدن در چهره بیشتر احساس راحتی میکنید( همان طور که ما از ماهیچه های صورت خود برای بیان خود در طی یک رویارویی جنسی استفاده میکنیم ). لوین گفت: ” در نهایت، به یک درخشندگی پس از رابطه جنسی و احتمالا کمک به دفع چروک ها کمک میکند.”

با این حال،دکتر وکسلر گفت که ما در طول رابطه جنسی عرق میریزیم عرق میریزم که این خودش یک بخش مفید است، با این حال ، دکتر وکسلر گفت که این افزایش در چرخش است و باعث می شود هورمون های اکسیتوسین را آزاد میکند. علاوه بر رابطه جنسی، تنها یک فعالیت دیگر وجود دارد که هورمون آنتی اکسیتوسین را آزاد کند و آن هم زایمان است.

3) داشتن رابطه جنسی از ایجاد پوست خشک جلوگیری می کند.

یکی دیگر از مزایای زیبایی و داشتن پوست سالم و بدون چین و چروک داشتن رابطه جنسی منظم است که سطوح استروژن را افزایش می دهد که از خشکی و بهبود الاستیک پوست برای جلوگیری از خشک شدن کمک می کند. اما دکتر وکسلر هنوز قویا معتقد است که استفاده از یک مرطوب کننده در کنار رابطه جنسی خوب است.

۴) داشتن رابطه جنسی آکنه را از بین میبرد.

دکتر وکسلر میگوید:وقتی افراد استرس زده می شوند و یا میخوابند نسبت به مراقبت از پوست بهتر عمل میکنند و من فکر میکنم وقتی شما آن مولکول های مبارزه با التهابی را با داشتن رابطه جنسی افزایش دهید،قطعا به درمان آکنه کمک میکنید.”

لوین گفت:من به عنوان مربی رابطه جنسی،بر این باور هستم که داشتن رابطه جنسی منظم برای زن و مرد میتواند سودهای فوق العاده ای داشته باشد.”

دکتر جیل مک دیویتن این باور را تکرار میکند و میگوید: ” من فکر میکنم که مردم باید هر قدر هم که دوست دارند رابطه جنسی داشته باشند، اما نه به این خاطر که باعث می شود آنها به طور خاص به جوانی رو بیاورند و فقط به آن نگاه کنند. وقتی مردم تصمیم میگیرند رابطه جنسی داشته باشند، آنها نمیگویند من واقعا میخواهم سیستم ایمنی خودم را تقویت کنم و مشکلات پوستی را رفع کنم.”

داشتن رابطه جنسی دو تا سه بار در هفته توسط دکتر وکسلر پیشنهاد می شود،دکتر وکسلر میگوید که حداقل یک زوج سالم باید هفته ای دو الی سه بار رابطه جنسی را باهم داشته باشند تا بتوانند انتظار چیزی را از خودشان داشته باشند.

برگرفته از:  healthline و huffingtonpost

ترجمه شده توسط صادق امیدی در تیم تحریریه اکسیر نیوز

تبلیغاتاکسیر نیوز در رسانه ها

پربیننده ها